„Primitív reflexek gátlása a szenzomotoros működés támogatása céljából – egyéni és csoportos tanácsadás”
"Stephens -Sarlós Program" képezi az alapját "A primitív reflexek gátlása a szenzomotoros működés támogatása céljából – egyéni és csoportos tanácsadás" -nak.
A tanácsadás során felmérem a gyermeket/pácienst, majd az eredmény függvényében javaslatot teszek gyakorlatok végzésére, melyek jól alkalmazhatók az idegrendszer éretlenségéből fakadó problémák enyhítése, illetve megszüntetésére. A javasolt gyakorlatokat bemutatom és betanítom a pontos kivitelezését.
A program fókuszában a csecsemőkori vagy másképpen nevezve primitív reflexek állnak. Ezek a reflexek az élet korai szakaszában segítik a táplálkozást, a környezethez való alkalmazkodást, a mozgást és védelmet nyújtanak a baba számára. Amennyiben három-három és fél éves kor után kiválthatók, tüneteknek tekinthetők, melyek az idegrendszer éretlenségét vagy nem megfelelő működését jelzik.
Több csecsemőköri reflex együttes megjelenése előidézhet olyan problémákat, mint a figyelemzavar, a hiperaktivitás, a fokozott szenzoros érzékenység, a megkésett beszédfejlődés, az éjszakai ágybavizelés, vagy a székletvisszatartása, diszlexia, diszgráfia, a szorongás, vagy éppen az autisztikus tünetek sora.
Napi rendszeres tornával, ami 10-20 percet vesz igénybe, az éretlenség megszüntethető. Amennyiben nincs egyéb szervi ok a probléma hátterében, a gondok az idegrendszer érésével elmúlnak.

Miért hasznos a primitív reflexeket gátló szenzomotoros gyakorlatok végzése?
A primitív reflexek, más néven csecsemőkori reflexek a születés körüli időszakban és születés után az életben maradásért felelősek. 3-3,5 éves korig az idegrendszer érésével gátlás alá kerülnek. Ha valamilyen okból ez nem történik meg, nem tud az idegrendszer a megfelelő módon érni, fejlődni, különböző változatos tünetekben jelentkezhet, problémákhoz vezethet.
Ez esetben a szenzomotoros (érzékelés + mozgás) fejlődésben zavar keletkezik. A primitív/ csecsemőkori reflexek leépítését szolgáló gyakorlatok végzésének segítségével hozzájárulunk az idegrendszer fejlődésének elősegítéséhez, a zavaró tünetek megszüntetéséhez!
Kinek nyújt segítséget?
A tréning Neked is segíthet! Hiszen mindenki, minden életkorban fejleszthető! A tornát 1-99 éves korig ajánljuk! Iskolakezdés előtt kifejezetten javasolt!
Segítséget nyújt, ha az alábbi tünetek alapján magadra, és /vagy gyermekekre ismersz!
- Tanulási nehézség: olvasás, írás, számolás területén,
- Hiperaktivitás,
- Figyelemzavar,
- Magatartás problémák,
- Autisztikus tünetek,
- Általános ügyetlenség,
- Szenzorosság,
- Éjszakai ágybavizelés,
- Rossz alvás,
- Székletvisszatartás,
- Szorongás,
- Szelektív evés,
- Megkésett beszédfejlődés
- Érzelemszabályozási nehézségek, hangulatingadozás
- Demencia, Alzheimer kór,
- Sklerozis Mutilplex,
- Parkinson kór

Miből áll a trénig?
A játékos, gyermekek számára is könnyedén elvégezhető komplex mozgásos gyakorlatsor összeállítását alapos állapotfelmérés előzi meg. Ez alapján kiderül, mely fennmaradt csecsemőkori reflexek azok, amelyek leépítését célozza majd az egyénre szabott torna. Emellett kiemelt figyelmet szentelek a tüneteknek, életkornak, motiválthatóságnak, terhelhetőségnek és számos egyéni sajátosságnak a gyakorlatsor összeállítása során. A torna betanítása után a szülő és gyermeke otthon, minden nap elvégzi a kb. 10-20 percet igénybe vevő gyakorlatsort. Kontroll vizsgálat a megbeszéltek alapján 3-6 havonta javasolt.
A primitív reflexgátlást segítő trénerként szeretettel várlak benneteket!
